В сервісних центрах МВС запрацювала відеофіксація практичного іспиту на право керування авто


16 Січня 2020

400-340

Процедура складання практичного іспиту на право керування транспортним засобом стала більш прозорою: перебіг екзамену наразі може фіксуватись за допомогою технічних засобів контролю, що встановлюються в екзаменаційному авто. Про це повідомив керівник регіонального сервісного центру МВС в Закарпатській області Михайло Місарош спільно з тимчасово виконуючим обов’язки начальника територіального сервісного центру МВС № 2141 Ігорем Тимко, та головним спеціалістом відділу організації – реєстраційно екзаменаційної роботи та взаємодії із субє’ктами господарювання Сергієм Славичом.

Навчальні автомобілі оснащуються камерами, які фіксують дії кандидата у водії на дорозі та ситуацію в салоні.
Нововведення допоможе уникнути можливих суперечностей під час складення іспиту та виявити здійснене порушення.
На період тестового режиму строк зберігання вивантаженої інформації з відеореєстратору становить 10 діб. В цей час кандидат у водії має право відмовитись від фіксації процесу складення практичного іспиту. Так як вона не є обов’язковою.
Обов’язковою фіксація іспитів стане найближчим часом, а відмова кандидата у водії від неї стане підставою для його недопуску до складення практики.
Також збільшиться строк зберігання відео.

В 2018 році сервісні центри МВС вперше запровадили чек-лист для практичних іспитів на отримання посвідчення водія. Екзаменатори користуються зручним чек-листом під час практичної частини іспиту. В ньому зазначені перелік вправ та типові помилки, котрих припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання.
Практичний іспит складається з 2 етапів: перший етап проходить на майданчику для навчання з початкового керування, другий — на визначеному маршруті в умовах дорожнього руху.
Громадяни можуть безкоштовно завантажити чек-лист з сайту Головного сервісного центру МВС, це спростить процес підготовки до іспиту. По завершенню іспиту особа, яка його складала, може ознайомитися із зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис. Після завершення іспитів екзаменаційні листи зберігаються у сервісному центрі МВС протягом 3 років.