Хочеш керувати двоколісним ТЗ – ознайомся з переліком документів які ти повинен мати


16 Квітня 2018

На сайт мотосезон

Посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки, саме ці документи повинен мати водій для  керування мототранспортом.

Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 (обрати акредитовану автошколу можна на сайті регіонального сервісного центру) та після здачі теоретичного і практичного іспитів у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (для підготовки до іспитів можна скористатись онлайн-тренажером  та ознайомитись з білетами теоретичного іспиту).

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

  • «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
  • «А» – мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
  • «В1» – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Якщо громадянин вже має посвідчення водія з категорією, яка дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання ПДР для відкриття категорій А; А1; В1 складати не потрібно. Необхідно здати лише практичний іспит з водіння мототранспортом. Але якщо особа не керує транспортним засобом протягом останніх 12 місяців. Відкриття нижчих категорій здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів.

Реєстрація транспортного засобу проводиться у будь-якому територіальному сервісному центру МВС. (Перелік необхідних документів на сайті сервісних центрів МВС у рубриці «Послуги»).

Будь відповідальним водієм